Brandejsovo náměstí získalo svůj název rozhodnutím magistrátu hl. m. Prahy ze dne 6. prosince 2005. Pojmenováno bylo k poctě, dnes již legendárního nájemce jednoho ze suchdolských statků, který nese rovněž jeho jméno, Alexandra Brandejse. Jmenovaný byl milovníkem výtvarného umění a velkým mecenášem.

Suchdolský statek, jehož součástí byl i zámeček, se v době, kdy ho měl ve správě Alexandr Brandejs, stal vyhlášeným centrem kulturního života. Pobýval zde bývalý Brandejsův spolužák na gymnáziu malíř František Ženíšek, jeho profesní kolegové Josef Tulka, Antonín Chittussi, Václav Brožík a Jakub Schikaneder, ze sochařů především Josef Václav Myslbek a Josef Mauder. Společnost na statku občas ještě doplňovali básníci Jaroslav Vrchlický, Julius Zeyer a lékař Josef Thomayer, který byl činný i literárně. Především však zde byl hostem velký český malíř Mikoláš Aleš, který Alexandra Brandejse považoval za skutečného přítele. V jednom z dopisů napsal: „Tak tu na Suchdole se mám dobře, tak dobře, že kdybych se o půl méně tak dobře měl, ještě bych říci mohl, že se nám znamenitě.“

Polovina zástavby Brandejsova náměstí je do půlkruhu. Tvoří ho jedno až třípatrové objekty, v parteru se širokou nabídkou obchodů a služeb. K dispozici je i menší parkoviště.