Náměstí Interbrigády obklopují vysoké činžovní domy. Jeho středem prochází park, který je součástí zeleného pásu parků spojujících Pražský hrad s Královskou oborou. Park vznikl na základě regulačního plánu prof. ing. arch. Antonína Engla ve dvacátých letech minulého století. Do současné podoby byl zrekonstruován v polovině devadesátých let, včetně zřízení nového dětského hřiště.

V parkovém prostoru náměstí stojí tři pomníky. Pomník maršálovi I. S. Koněvovi (1897-1973) byl, za účasti tehdejších politických představitelů, slavnostně odhalen 9. května 1980. Autorem pomníku je akad. sochař Zdeněk Krybus. Maršál spodobněný v nadživotní velikosti stojící na vysokém soklu má rozepnutý vojenský plášť, vojenskou čepici a v pravé ruce drží kytici šeříků, právě těmito květinami vítala rozjásaná Praha 9. května 1945 příslušníky Rudé armády. Součástí pomníku je i široký, architektonicky upravený prostor a pamětní deska.

Dalším pomníkem stojícím v široce upraveném architektonickém prostoru, je socha latinskoamerického národního hrdiny Simóna Bolívara (1783-1830), darovaná vládou a lidem Venezuely městu Praze v roce 1983. Kamenný podstavec pomníku je vysoký 1,80 m, na něm je další měděný, vysoký 25 cm, a teprve na něm stojí postava Simóna Bolívara, provedená také v mědi. Ten je oblečen v uniformě s výložkami, má obuty vysoké boty nad kolena. Přes levé rameno má přehozen dlouhý, splývající plášť. Pravou ruku má v bok, levou se opírá o jilec meče s třapcem. Pohled upírá směrem do dáli, do budoucnosti své země. Socha Simóna Bolívara je dílem Jana Hány z let 1980-1983.

Třetí pomník stojící v parkovém prostoru náměstí je podstatně skromnější. Je jím busta mexického politika Benita Juaréze.